Jak wybrać dobrą kancelarię odszkodowawczą?

Ubezpieczenie to zdecydowanie nie wszystko. Wiedzą doskonale o tym wszystkie osoby, które kiedykolwiek odniosły jakąkolwiek szkodę w wypadku drogowym. Niestety dość często zdarza się, że ubezpieczyciele starają się różnymi sposobami maksymalnie zaniżyć kwotę odszkodowania. Trudno jest walczyć z takimi praktykami, zwłaszcza przeciw dużym firmom, które dysponują sztabem prawników. Pomocna może okazać się kancelaria odszkodowawcza, dzięki której można otrzymać odszkodowanie w należnej kwocie. Jak wybrać najlepszą kancelarię?

Czym zajmuje się kancelaria odszkodowawcza?

Umowy, które podpisuje się z ubezpieczycielami, na pierwszy rzut oka wydają się sformułowane w sposób jasny i niepozostawiający żadnych wątpliwości. Jednak wystarczy odrobina wiedzy prawniczej, by zauważyć, że często wcale tak nie jest. Oczywiste jest, że towarzystwa ubezpieczeniowe to firmy takie same, jak wszystkie inne, a ich najważniejszym celem jest osiągnięcie możliwie jak najwyższego zysku. W idealnej dla takich firm sytuacji najlepiej, jeżeli szkoda, której dotyczy umowa ubezpieczeniowa, nigdy nie powstała. Kiedy jednak tak się zdarzy, logika nakazuje tak interpretować zapisy umowy, by odszkodowanie wypłacane klientowi było jak najmniejsze. Istnieje na to kilka sposobów. Można na przykład zaniżać wartość ubezpieczonego przedmiotu. Można też podważyć straty, jakich doznał ubezpieczony w wyniku wypadku, ale również okoliczności, w jakich do niego doszło. Każdy, kto znalazł się w takiej sytuacji, wie, że konieczne jest naprawdę solidne udowodnienie, że wypadek miał miejsce nie z naszej winy i że ponieśliśmy w związku z nim szkodę o określonej wysokości. Wiadomo, że człowiek, który doznał wypadku, nie zawsze będzie miał głowę do tego, żeby skutecznie walczyć o swoje. Na tym właśnie żerują nieuczciwe ubezpieczalnie. Rozwiązaniem jest zaangażowanie w sprawę kancelarii odszkodowawczej, która ma doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań od ubezpieczalni i z całą pewnością pomoże uzyskać to, co nam się prawnie należy. Jak w każdej dziedzinie są jednak kancelarie lepsze i gorsze. Jak znaleźć najlepszą?

Czym powinna charakteryzować się dobra kancelaria?

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym powinna charakteryzować się najlepsza kancelaria odszkodowawcza w Krakowie. Przede wszystkim powinna zapewniać klientowi bezpieczeństwo współpracy. Złe doświadczenia z towarzystwami ubezpieczeniowymi, w których przepływ kluczowych informacji pomiędzy firmą a klientem najczęściej nie jest najlepszy sprawia, że poszkodowany w wypadku ma zazwyczaj ograniczone zaufanie do różnych instytucji. Dobra kancelaria powinna stawiać więc na jasno określone zasady współpracy. W pierwszej kolejności powinna w jasny sposób informować o tym, czym dokładnie się zajmuje i jaki jest zakres świadczonych usług. Co za tym idzie, powinna również na wstępie informować klienta, ile te usługi będą kosztować. Wiadomo, że cena za prowadzenie sprawy może być bardzo różna w zależności od tego, jakie czynności trzeba będzie podjąć. Jednak zapoznanie klienta z zasadami współpracy w zrozumiały dla niego sposób świadczy o tym, że kancelaria podchodzi do tematu poważnie. Kancelaria na poziomie powinna oferować również szerokie poradnictwo prawne. Czasem zdarza się, że interwencja prawników nie jest konieczna, a jedyne czego potrzebuje klient, to wiedza. Oczywiste jest to, że dobra kancelaria będzie samodzielnie przygotowywać wszelkie pisma i dokumenty, które służyć będą komunikacji z towarzystwem ubezpieczeniowym i innymi instytucjami, a także reprezentować klienta w kontaktach z ubezpieczycielem. Najlepsze kancelarie zawsze dbają o to, by ich przedstawiciel był obecny przy wszystkich czynnościach (jak na przykład oględziny szkody) związanych z daną sprawą. Dobre kancelarie odszkodowawcze oferują również darmowe konsultacje i wstępną analizę dokumentów, dzięki czemu klient jeszcze przed podpisaniem umowy wie, co może uzyskać.

Kancelaria odszkodowawcza Kraków – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze kancelarii odszkodowawczej na pewno warto zwrócić uwagę na opinie innych klientów. Znaleźć je można najczęściej w sieci. W dzisiejszych czasach ludzie chętnie dzielą się ze sobą informacjami, a zwłaszcza dotyczącymi swoich negatywnych przeżyć. Dlatego też warto poszukać informacji o tym, czy dana kancelaria jest popularna i co sądzą o niej wcześniejsi klienci. Nie warto natomiast polegać wyłącznie na porównaniu cen usług różnych kancelarii. Ostateczna kwota, jaką trzeba będzie zapłacić może się zmienić w zależności od tego, jakie działania trzeba będzie podjąć. Dlatego też warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy kancelaria w jasny sposób komunikuje się na temat kosztów, niż na to, jakie ceny podawane są na wstępie. Usługa doświadczonych prawników zawsze kosztuje, jednak możliwość uzyskania dużo większego odszkodowania jest zawsze tego warta.