Uprawa marihuany w warunkach domowych

Osoby które hodują konopie w domu mogą obecnie korzystać z wielu bardzo interesujących rozwiązań które z pewnością mogą przyspieszyć wzrost rośliny, kwitnienie a w końcu zebranie plonów.

Oczywiście w niektórych krajach europejskich hodowla jest legalna, dlatego też akcesoria do hodowli marihuany cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Sklepy które specjalizują się w dostarczaniu tego rodzaju sprzętów z pewnością będą mogły zaoferować cały niezbędny osprzęt, będzie to przykładowo oświetlenie, różnego rodzaju namioty, pomieszczenia uprawowe które pozwolą na skuteczne uprawę wewnątrz.

Uprawa marihuany w warunkach domowych

Co powinno znaleźć się w namiocie do hodowli marihuany?

Wiele elementów potrzebnych do uprawy znajdziemy oczywiście w tradycyjnych sklepach ogrodniczych, może być to gleba, należy oczywiście pamiętać o wybraniu gleby o odpowiednim pH, podobnie możemy łatwo zakupić także donice czy różnego rodzaju podstawki. Oczywiście w tym wypadku potrzebujemy odpowiedniego oświetlenia, obecnie bardzo popularne są panele LED które mogą być dopasowane do pomieszczenia w którym będziemy uprawiali marihuanę. Jeżeli chcemy stworzyć specjalną szafkę do uprawy powinniśmy zadbać o to aby była ona na tyle wytrzymała aby unieść cały ciężar oświetlenia jak również wszystkie dodatkowe elementy które znajdują się w środku.

Oczywiście możemy znaleźć także szafki które zamykamy, które są bardzo szczelnie, dodatkowo możemy zastosować także różnego rodzaju systemy filtracji powietrza które dodatkowo mogą także wymuszać obieg w środku. Będzie to ważne ze względu na zachowanie odpowiedniej wilgotności co będzie sprzyjało wzrostowi roślin. Naturalnie możemy prowadzić uprawy doglebowe, w doniczkach, jak również zastosować uprawę hydroponiczną, w tym przypadku będziemy hodować rośliny w wodzie, pamiętając oczywiście aby dostarczyć jej odpowiednie podłoże, może być to przykładowo mata kokosowa która bardzo dobrze nadaje się do ukorzeniania roślin czy też różnego rodzaju kamienie pochodzenia wulkanicznego które dodatkowo zapewniają roślinie minerały.

Z pewnością każdy hodowca powinien posiadać odpowiedni growbox jak zrobić odpowiedni stelaż, z czego wykonać ścianki, tego rodzaju informacje znajdziemy na stronach internetowych, forach osób które zajmują się hodowlą. Z pewnością można zakupić gotowe rozwiązania lub też pokusić się o skonstruowanie własnego mini pomieszczenia do uprawy.