3 pomysły na sprawdzony wyjazd integracyjny

W dzisiejszych czasach o team buildingu i organizacji spotkań motywacyjnych mówi się bardzo dużo. Każda firma powinna zdawać sobie sprawę, że integracja pracowników jest kluczem do dobrej komunikacji pomiędzy nimi oraz zgrania całego zespołu. Wyjazd integracyjny to doskonała szansa, aby lepiej poznać swoich współpracowników, dowiedzieć się o nich więcej oraz móc nawiązać kontakty, nie tylko zawodowe. Jak zorganizować wyjazd integracyjny? Podpowiadamy w tym wpisie.

Na stopie prywatnej łatwiej nawiązuje się kontakty i relacje, co z pewnością pozytywnie przełoży się na wyniki w pracy. Dlatego właściciele firm chętnie organizują dla swoich pracowników wyjazdy integracyjne. Wśród nich znajdziemy wiele bardzo ciekawych propozycji – od wspólnych zadań, które będą wymagały współdziałania, po integracyjne spotkanie w nieformalnym wydaniu. W ten sposób możemy sprawdzić naszych współpracowników w różnych warunkach, dowiedzieć się o nich więcej, zorganizować zabawy z rywalizacją pomiędzy zespołami i wyłonić liderów.

Popularne gry na wyjazdach integracyjnych

Paintball

Najpopularniejszą zabawą podczas wyjazdów firmowych jest paintball, czyli gra zespołowa polegająca na walce przy pomocy pistoletów wyposażonych w kulki z farbą. Jest to ciekawe ćwiczenie, które pokazuje, w jaki sposób grupa radzi sobie jako zespół. Można w ten sposób stworzyć lepsze więzi pomiędzy pracownikami. Dwa zespoły rywalizujące ze sobą, mają okazję nauczyć się wzajemnej współpracy, dzięki czemu zespół nie tylko zyska, ale także dowie się o sobie więcej i pozna, kto w jakich zadaniach radzi sobie najlepiej. W przyszłości warto przełożyć to na wspólną pracę w biurze. Podczas codziennych obowiązków współpracownicy będą wydajniejsi, poprawi się komunikacja pomiędzy nimi, a przy podziale zadań łatwiej będzie wyznaczyć osoby odpowiadające za konkretny projekt.

Budowa tratwy

Czy nie ma nic bardziej nietypowego niż wspólne budowanie tratwy? Podczas wyjazdu integracyjnego jest to możliwe! Wystarczy wyznaczyć dla uczestników zadanie, mające na celu zbudowanie tratwy, która będzie unosiła się na wodzie. Wszystkie grupy będą dysponowały taką samą ilością przedmiotów, niezbędnych do budowy. Będą to nie tylko drewniane bale oraz deski, ale także dętki, maszty czy beczki, które zapewnią wyporność. Bardzo ciekawe, integracyjne zadanie, które sprawdzi, w jaki sposób grupa radzi sobie z organizacją, w jaki sposób wykorzystuje dostępne materiały oraz jak rozdziela poszczególne zadania i nimi zarządza. W przyszłości tę wiedzę warto wykorzystać podczas realizacji zadań w zespole projektowym.

Udzielenie pierwszej pomocy

Bardzo dobrym pomysłem na integracje w czasie wyjazdu firmowego może być symulacja udzielenia pierwszej pomocy. Zadanie polega na sprawdzeniu, w jaki sposób zespół radzi sobie w sytuacjach kryzysowych w przypadku, kiedy należy działać pod presją. Udzielanie pierwszej pomocy to praca zespołowa, dająca możliwości do wspólnego działania. Przykładowo jedna osoba może wykonywać sztuczne oddychanie, natomiast druga robić masaż serca. Należy pamiętać oczywiście o ilości powtórzeń i zgrać się w taki sposób, aby prawidłowo wykonać akcję ratowniczą. Pracownicy nauczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, co może być cenną lekcją na przyszłość. Taka wiedzy przyda się w wielu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacjach, związanych z zagrożeniem życia.

Wyjazd integracyjny nie musi być sztampowym i nudnym spotkaniem w gronie współpracowników. Warto zadbać o uatrakcyjnienie go różnymi zadaniami oraz ćwiczeniami, które poprawią komunikację pomiędzy pracownikami, wpłynął na ich zgranie oraz pokażą, jak zespół współpracuje ze sobą. Wiele atrakcji związanych z wyjazdami integracyjnymi zapewni nam Fabryka Atrakcji. Współpraca z agencją eventową dostarczy aktywności, które będą miały na celu budowanie zespołu oraz nauki dodatkowych umiejętności, które wykorzystamy nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnie.