Udany urlop w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny przyciąga wielu turystów ze względu na wyjątkowość tego miejsca, jest to miasteczko lubiane przez artystów, możemy znaleźć to wiele galerii, restauracji, miejsc gdzie turyści mogą spędzać wolny czas.

Kazimierz może zaoferować wiele osobom, które poszukują miejsca spokojnego, cichego gdzie można odpocząć od zgiełku dużych miast.

Udany urlop w Kazimierzu Dolnym

Domek do wynajęcia w Kazimierzu Dolnym

Na Rynku znajdują się piękne renesansowe kamienice, które nadają wyjątkowy klimat Kazimierzowi, jest to miejscowość która powstała jeszcze w XI wieku. W XIV wieku powstał tu zamek ufundowany przez Kazimierza Wielkiego. Niegdyś był to ośrodek handlowy do którego spławiano Wisłą zbożem, możemy zobaczyć do tej pory odrestaurowane spichlerze, które znajdują się nad Wisłą. Możemy przechadzać się nad rzeką bulwarem o długości 4 km, możemy zobaczyć stare kamieniołomy, przejść się szlakiem wąwozów lessowych. Z pewnością jest to miejsce gdzie znajdą coś dla siebie osoby które lubią wypoczynek aktywny, długie spacery czy też wycieczki rowerowe.

W Kazimierzu Dolnym znajduje się wiele pensjonatów, kwater prywatnych, ośrodków wypoczynkowych gdzie możemy się zatrzymać. Dobrym przykładem jest ośrodek Moje Miejsce Kazimierz, jest to ośrodek w którym możemy wynająć domki. Jest to bardzo dobry pomysł dla większej grupy osób czy też rodziny z dziećmi. Domki mogą zapewnić nieco intymności, są dobrze wyposażone, posiadają internet bezprzewodowy, dostępny jest streaming Netflix. Przed domkami znajduje się parking dla samochodu, dostępne są duże tarasy gdzie możemy wieczorem zrobić grilla. Ośrodek jest bardzo przyjazny dla dzieci, znajdziemy tu place zabaw, boisko do koszykówki, piłki nożnej oraz tenisa. Dostępne jest także basen, jacuzzi, jest to zatem miejsce gdzie możemy odpocząć w dobrych warunkach.

Ofertę ośrodka możemy sprawdzić na stronie internetową gdzie również możemy znaleźć domek do wynajęcia kazimierz dolny to wiele atrakcji, możemy także udać się promem do pobliskiego Janowca gdzie możemy zobaczyć zamek. Okolice Kazimierza są bardzo ciekawe, zimą działają tutaj stoki narciarskie, zatem turyści przez cały rok mają zapewnione wiele atrakcji.