Jak chronić uprawy przed insektami?

Insektycydy są to środki owadobójcze, które chronią uprawy, zabijają lub też skutecznie odstraszają szkodniki.

Mogą być stosowane w różnych uprawach, często wykorzystywane są w sadownictwie, opryski przeciwko insektom stosuje się również w uprawach ziemniaka gdzie często występuje stonka. Obecnie są to bardzo skuteczne środki ochrony roślin, które mogą działać poprzez skórę czy też drogi oddechowe insektów.

Jak chronić uprawy przed insektami?

Insektycyd Riposta 500 WG na mszyce

Ważnym aspektem ochrony przeciwko insektom jest wczesne rozpoznanie problemu, jeżeli zauważymy, że na liściach powstają plamy, może być również oznaką chorób grzybiczych warto przyjrzeć się także czy nie występują na nich insekty. Innym sygnałem będą charakterystyczny nadgryzienie na listach, niekiedy mogą być to bardzo małe insekty, których nawet nie zauważymy. W przypadku objawów występowania warto sprawdzić jaki rodzaj insektów atakuje uprawy, zastosować ją właściwy insektycyd.

Jednym z bardzo skutecznych insektycydów jest riposta 500 WG, jest to środek ochrony roślin sprzedawany w formie granulatu gotowego do sporządzenia zawiesiny wodnej. Działa on na kilka sposobów może zabijać insekty przy działaniu kontaktowym na skórę, może działać także na żołądek lub w formie gazowej. Jest to środek, który bardzo skutecznie zwalcza mszyce, które mogą być uodpornione na inne środki ochrony roślin. Zastosujemy go w przypadku ochrony jabłoni, kapusty, zbóż. Jest to środek, który możemy stosować jednokrotnie w sezonie wegetacyjnym aby zapobiegać uodpornienia się insektów. Producent zaleca aby stosować środek riposta 500 WG przy temperaturze wyższej niż 15 stopni Celsjusza.

Środek riposta 500 WG możemy zakupić na stronie internetowej https://innvigo.com/riposta-500-wg/, dostępny jest w opakowaniu 1 kg oraz 5 kg formie granulatu. Podczas stosowania należy zwrócić uwagę aby opryski nie trafiły na inne rodzaje roślin niż te do, których przeznaczonych jest środek. Powinniśmy zwrócić także uwagę na temperaturę, warunki pogodowe aby unikać zbyt silnego wiatru czy też zbyt wysokiej temperatury.