Proste strategie lepszego radzenia sobie z astmą

Milionom mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy mają trudności z oddychaniem w wyniku astmy, nawet najprostsze zadanie fizyczne może wydawać się trudne.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na zwalczanie wyniszczających objawów:astma i sprawiają, że życie jest znacznie łatwiejsze do opanowania. Poniższy artykuł zawiera dobry wybór wskazówek, które pomogą Ci radzić sobie z astmą, jednocześnie edukując Cię na temat jej choroby.Usuń z domu wszelkiego rodzaju dywany. Dywan jest trudny do czyszczenia i będzie zawierał kurz bez względu na to, jak długo będziesz go odkurzał. Zamiast tego należy wybrać podłogi z linoleum lub podłogi drewniane. To samo dotyczy mebli: kup skórzaną kanapę zamiast wybierać bardziej miękką tkaninę.Oczyść swój dom z jedzenia i wody. Przechowuj jedzenie w lodówce. Kiedy zostawiasz jedzenie lub wodę, przyciągasz małe owady i karaluchy, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli chcesz trzymać jedzenie poza lodówką, rozważ zakup spiżarni lub otwarcie okien.Aby pomóc w astmie, utrzymuj wilgotność w domu. Świetnym sposobem leczenia astmy jest czyste, suche środowisko. Korzystanie z osuszacza zmniejszy ilość sezonowych czynników wyzwalających, które są obecne w twoim domu.Jeśli Twoje dziecko wykazuje jakiekolwiek objawy astmy, natychmiast zanieś je do lekarza. Rozpoczęcie leczenia w młodym wieku może pomóc Twojemu dziecku żyć dłużej i zdrowiej. Upewnij się, że lekarz Twojego dziecka sprawdza, czy nie ma astmy podczas corocznych badań kontrolnych.W przypadku pacjentów z astmą, którzy kupują nowe meble, postaraj się, aby okna były otwarte przez kilka dni po zakupie mebli, aby mogły przewietrzyć. Proste strategie lepszego radzenia sobie z astmą

Wiele osób cierpiących na astmę stwierdza, że ​​zapachy nowych mebli znacznie pogarszają ich objawy.Pomyśl o zakupie osuszacza, jeśli masz złe objawy astmy.

Roztocza są głównym źródłem ataków astmy, a osuszacze są świetne w pozbywaniu się małych robali. Osuszacze zmniejszają wilgotność i utrzymują powietrze w domu suchym.Zachowaj ostrożność podczas przyjmowania leków na astmę. Nawet niektóre leki dostępne bez recepty, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne, mogą pogorszyć objawy astmy. Jeśli przyjmujesz lek dostępny bez recepty, bądź wyczulony na zmiany w objawach astmy lub oznaki ataku astmy. Konieczne może być unikanie niektórych leków, aby utrzymać astmę pod kontrolą.Nie próbuj „przezwyciężać”, jeśli zauważysz zbliżający się atak astmy lub ogólne pogorszenie objawów. Twój lekarz nie bez powodu przepisał Ci inhalator ratunkowy; Użyj tego. Jeśli objawy wydają się ogólnie pogarszać, należy porozmawiać z lekarzem o dostosowaniu planu leczenia.Pierz pościel co najmniej raz w tygodniu, a inne elementy pościeli, takie jak kołdry, co najmniej co dwa tygodnie, w gorącej wodzie, aby zabić roztocza, które mogą się tam znajdować. Roztocza są powszechnym alergenem wielu osób cierpiących na astmę, dlatego częste mycie przedmiotów, w których gromadzą się komórki skóry, jest jednym ze sposobów na zmniejszenie liczby roztoczy, a następnie złagodzenie objawów astmy.Dowiedz się, co wywołuje astmę i jak ich uniknąć. Wyzwalacze są różne dla każdej osoby, więc ustalenie, jakie są Twoje, może zająć trochę czasu. Prowadź ich pamiętnik. Gdy dowiesz się, jakie są twoje wyzwalacze, spróbuj unikać lub ograniczyć kontakt z nimi.Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci cenny wgląd w środki, które można podjąć, aby uzyskać kontrolę nad astmą i zwiększyć pewność siebie jako aktywnego przeciwnika tej choroby. Niezależnie od tego, czy to Ty, czy Twoja ukochana osoba, u której zdiagnozowano astmę, pociesz się, że ta diagnoza nie zmienia życia tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.