Foliowanie auta to zabezpieczenie lakieru i elegancki wygląd

Osoby które nabyły samochód mogą nie być zadowolone z koloru, wyglądu auta, czasem możemy zdecydować się na lakierowanie lub też wykorzystać folię, którą można obłożyć wszystkie elementy karoserii.

Dzięki temu szybko zmienimy kolor auta, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż foliowanie zabezpieczy nasz oryginalny lakier. Naturalnie może być to kolor jednolity, możemy także zamówić różnego rodzaju grafiki, pasy, różnego rodzaju elementy graficzne, niekiedy może być to także ciekawy pomysł na wizualny tuning naszego pojazdu.

Foliowanie auta to zabezpieczenie lakieru i elegancki wygląd

Jak przygotowuje się karoserię pojazdu do foliowania?

Warto zwrócić uwagę iż folię możemy usunąć w łatwy sposób, nie ingeruje ona w strukturę naszego lakieru, zatem jest to z pewnością działanie bezpieczne. Naturalnie zwrócić warto uwagę aby folia była nakładana na powierzchni która została wcześniej przygotowana. Należy wykorzystać specjalne środki, detergenty które usuną wszystkie zabrudzenia, dodatkowo także powinniśmy pamiętać aby dokładnie odtłuścić auto za pomocą specjalnych preparatów. Dzięki temu przygotujemy podłoże którego folia bardzo dobrze będzie się trzymała. Warto zwrócić uwagę aby usunąć wszystkie elementy które mogłyby przylegać do auta, mogą być to małe kawałki asfaltu, możemy wykonać to za pomocą specjalnej gumy do czyszczenia karoserii.

W przypadku folii stosuje się duże arkusze, który pokrywają całą powierzchnię danego elementu karoserii, w ten sposób nie występują punkty łączeń, otrzymujemy jednolitą powierzchnię. Jest to istotne nie tylko ze względu na efekt wizualny ale także na odpowiednie zabezpieczenie lakieru, dodatkowo łączenia mogłyby łatwiej zostać uszkodzone. Oczywiście firmy które zajmują się tego rodzaju usługami wycinają arkusze dla każdego elementu, następnie na oczyszczoną powierzchnię nakładają folię dodatkowo także często ją podgrzewając. Wówczas folia staje się nieco bardziej plastyczna łatwiej dopasować ją do różnego rodzaju zagięć, kształtu karoserii.

Oczywiście im większy samochód tym koszty mogą być wyższe, warto więc zapytać o koszty jakie poniesiemy zamawiając foliowanie samochodu cena Wrocław z pewnością będzie zależała także od rodzaju folii jaką będziemy chcieli nałożyć. Dodatkowo także możemy zamawiać różnego rodzaju grafiki, wzory które również mogą zostać naniesione na folię.