Dlaczego potrzebuję podkładu do montażu podłóg laminowanych?

Podkład pod podłogi laminowane jest koniecznością.

Ponieważ laminat jest podłogą pływającą, musi być równomiernie rozłożony na podłożu. Podkład jest tym, co pozwala podłodze z paneli zachować trwałość, zapewnia jej stabilność, wsparcie, redukcję hałasu i wspiera systemy blokujące między deskami, aby zapewnić najbardziej wytrzymały projekt podłogi. Istnieje wiele różnych opcji podkładów, a wybór odpowiedniego do projektu podłogi może być nieco skomplikowany.

Dlaczego potrzebuję podkładu do montażu podłóg laminowanych?

Jak wybrać najlepszy podkład do podłogi?

Najlepszym sposobem określenia, jakiego podkładu potrzebujesz, jest spojrzenie na podłoże. Dwa najpopularniejsze podłoża to drewno i cement i istnieją szczególne różnice, na które należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego podkładu. Jeśli montujesz podłogę laminowaną na podłożu drewnianym, powinieneś użyć podkładu standardowego do podkładu premium. Jeśli podłoże drewniane jest dość mocne, nie będziesz potrzebować żadnego specjalnego podkładu. Jeśli podłoże jest trochę nierówne lub skrzypiące, możesz wybrać podkład premium, który ma właściwości tłumiące hałas i amortyzujące.

Jeśli montujesz podłogę laminowaną na podłożu cementowym, powinieneś użyć podkładu paroizolacyjnego. Podkłady paroizolacyjne chronią podłogę przed wilgocią, która może przedostać się z podłoża cementowego. Powinieneś również użyć jednego z tych podkładów, jeśli instalujesz w instalacji poniżej poziomu gruntu, aby pomóc w kontroli wilgoci. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów podkładów do paneli, takich jak paroizolacyjny podkład 2-w-1 lub 3 w 1, wyciszający, amortyzujący, odpowiedni do ogrzewania podłogowego i inne.

Zwróć szczególną uwagę na spód swojej podłogi laminowanej. Jeśli kupiłeś podłogę laminowaną, która ma już przymocowany podkład, nie powinieneś używać dodatkowego podkładu. Zbyt duża ilość podkładu może zniszczyć integralność systemu blokującego i spowodować, że podłoga stanie się niestabilna. Podkład arbiton multiprotec 1000 jest odpowiedni do paneli, parkietów, ogrzewania podłogowego, niweluje również nierówności podłoża. Podkłady 3 w 1 zapewniają potrójną ochronę – chronią podłogi, zatrzymują wilgoć i redukują dźwięki.