Samochód, który przeszedł regenerację turbo – krótki poradnik dla laików

Kiedy Państwa wymarzony samochód przejdzie w salonie regenerację turbiny, zapewne zastanawiają się Państwo, co zrobić, żeby przez długie miesiące utrzymywać perfekcyjny stan świeżo naprawionej turbosprężarki.

Najważniejsze jest to, aby zrozumieć, że turbo wymaga specyficznego traktowania: po intensywnej albo szybkiej jeździe należy zadbać o jego schłodzenie. Jak to zrobić? Nie ma nic prostszego: przed zgaszeniem silnika trzeba mu pozwolić popracować przez jakiś czas na jałowych biegach. Ten prosty zabieg znacznie wydłuży żywotność turbiny, z całego serca polecamy wyrobić w sobie zwyczaj takiego traktowania własnego samochodu. Jeśli będą Państwo doprowadzać wielokrotnie do przesadnego nagrzewania się układu turbo, to w końcu może nastąpić poważna awaria, która będzie wymagała kosztownej naprawy, a nawet – zakupienia do auta nowej turbosprężarki,

Samochód, który przeszedł regenerację turbo – krótki poradnik dla laików

Czy olej silnikowy ma jakieś znaczenie w przypadku regeneracji turbo?

Zdecydowanie tak. Olej silnikowy o niskiej jakości, na dodatek rzadko wymieniany, determinuje gwałtowne pogorszenie kondycji turbosprężarki, a w skrajnych przypadkach staje się pierwszoplanowym winowajcą ciężkiej usterki. Dobrze nasmarowana turbina będzi zachowywała żywotność latami. Większość użytkowników samochodów z turbo nie zostało nigdy poinformowanych, co nas niezmiernie smuci, jak ważny jest porządny olej silnikowy, najlepiej syntetyczny, w przebiegu normalnej eksploatacji turbiny. Mamy nadzieję, że dzięki naszym krótkim, merytorycznym uwagom zwrócą Państwo uwagę na to zagadnienie – na pewno jest to w interesie Państwa samochodów.

Te dwie wskazówki, pozornie oczywiste, po wprowadzeniu w życie pozwolą Państwu lepiej zadbać o turbosprężarki w samochodach. Jeśli pragną Państwo jeszcze głębiej zanurzyć się w problematykę turbin, zapraszamy do działu porad na naszej stronie internetowej. Należymy do grupy specjalistów w tej dziedzinie, regeneracja turbo jest przecież naszym zawodem.