Urządzenia di-soric – przegląd rozwiązań

Marka di-soric już od ponad kilkudziesięciu lat produkuje i rozwija różnorakie rozwiązania usprawniające procesy automatyki przemysłowej. Swoją wiodącą pozycję rynkową firma zdobyła między innymi dzięki wysokiej klasy czujnikom widełkowym i kątowym, oświetleniu maszynowemu i wizyjnemu, a także ciągłemu rozwojowi systemów wizyjnych. Wiele z nich tworzonych jest też pod indywidualne wymagania klienta. Poniżej przedstawiamy przegląd dostępnych urządzeń.

Czujniki obecności etykiet i innych

Wykrywanie obecności jest w automatyce przemysłowej niezbędne do sterowania procesem w sposób pośredni. Dzięki detekcji można bowiem sprawnie realizować wymagane zadania. Pod tą nazwą kryć może się kilkanaście różnych urządzeń pozwalających na stwierdzenie w polu działania czujnika obecności konkretnego przedmiotu. Jakie rozwiązania proponuje w tym względzie di-soric? Otóż tutaj mamy bardzo szeroki wybór, gdyż w ofercie asortymentowej znajdziemy między innymi czujniki optyczne, ultradźwiękowe, koloru, zaawansowane czujniki kontrastu czy też te służące detekcji etykiet. I chociaż każdy z nich znajdzie swoje indywidualne zastosowanie, to jednak mają one nieco odmienny charakter.

Czujniki etykiet oznaczone logiem prezentowanej marki potrafią na przykład wykrywać niemalże każdego rodzaju etykietę. W praktyce oznacza to więc, że bez względu na to, czy mamy do czynienia z odmianą przezroczystą, drukowaną czy też metalizowaną to zawsze spełnią one swoją rolę. To, co wyróżnia optyczne czujniki etykiet spośród innych rozwiązań dostępnych na rynku to bardzo duża częstotliwość przełączania, wysoka rozdzielczość, a także błyskawiczny wręcz czas reakcji. W tym aspekcie postawić można też na pojemnościowe i ultradźwiękowe czujniki poziomu wykrywające nawet najcieńsze i przejrzyste etykiety. Więcej informacji na temat czujników znajdziesz tutaj: https://www.newtech.com.pl/producenci/di-soric 

Czujniki pojemności

Pod wieloma względami czujniki di-soric odpowiadające za detekcję pojemności są podobne do tych indukcyjnych. Ważną różnicą jest tu jednak to, że czujniki pojemnościowe wykrywają każdego rodzaju materiał, jaki tylko zostanie do nich zbliżony. Pozwalają one między innymi na precyzyjne pomiary poziomu cieczy czy też materiałów sypkich znajdujących się w zbiornikach. Takie zastosowanie sprawia, że są one bardzo popularne, gdyż zapotrzebowanie w przemyśle na tego typu pomiary jest powszechne. Wśród wielu modeli oferowanych przez di-soric warto wspomnieć na przykład o tych z serii KNS M08KM, które w równym stopniu nadają się do wykrywania zarówno części metalowych, jak i niemetalowych.

Reasumując wszystko, o czym napisaliśmy powyżej, trzeba podkreślić, że przytoczone rozwiązania to tylko mały ułamek tego, co w temacie detekcji oferuje marka di-soric. Warto zatem dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rozwiązaniami i na tej podstawie wybrać najodpowiedniejsze dla siebie. Zawsze też, gdy mamy wątpliwości w tym względzie, możemy skontaktować się ze specjalistami, którzy doradzą nam co wybrać.