Idealne stoisko targowe Stoiska wystawiennicze stanowią formę reprezentacyjną firmy wystawiającej się na danym wydarzeniu o charakterze targowym i powinno przedstawiać ją z jak najlepszej strony i w jak najlepszej formie.
Czym więc powinno się charakteryzować „dobre” stoisko? Najważniejsze elementy, to:
– solidne wykonanie – trwała i stabilna konstrukcja jest podstawą dobrze wykonanego stoiska, w którym maksymalnie należy zminimalizować ryzyko wypadku z udziałem osób odwiedzających;
– pełne odzwierciedlenie idei firmy – zabudowa stoisk targowych powinna stanowić firmę w pigułce, zawierać jej najważniejsze elementy i przemawiać do odwiedzających, prezentować sobą to, co najlepsze w danym przedsiębiorstwie;
– profesjonalizm – zawarcie w stoisku wyłącznie najistotniejszych rzeczy, wyeksponowanie topowych produktów lub usług, nie popadanie w drobnicę i zapewnienie fachowej obsługi stoiska, która wyczerpująco udzieli wszystkich informacji osobom zainteresowanym.
Są to najważniejsze punkty, które wspólnie uzgodnić możemy już na etapie wstępnego projektowania z firmą zajmującą się naszym stoiskiem.
Wypożyczona zabudowa targowa
Jako przedsiębiorstwo przygotowujące się do wzięcia udziału w określonym wydarzeniu targowym z własnym stoiskiem mamy kilka opcji przygotowania naszej zabudowy.
Jedną z prostszych jest wypożyczenie poszczególnych elementów zabudowy od firmy, która zajmuje się właśnie wypożyczaniem sprzętu na targi. Mogą to być elementy ścianek, całe boksy, sprzęt do projekcji multimedialnych, a nawet wygodne fotele i kanapy. Ważne, aby ktoś czuwał nad spójnością wszystkich elementów, by na miejscu nie okazało się, iż wychodzi nam misz-masz nie mający nic wspólnego z naszą działalnością.
Wypożyczona zabudowa stoisk na targi jest o tyle wygodna, iż tylko wybieramy poszczególne elementy i nie stajemy się ich właścicielami. Nie musimy się przejmować transportem, magazynowaniem, nie musimy tracić czasu na dopinanie skomplikowanych projektów i oczekiwać na ich realizację.
Wypożyczenie jest tańsze, szybsze i łatwiejsze, ale ma jeszcze drugą stronę. Przede wszystkim należy pamiętać, iż nie jesteśmy właścicielami poszczególnych elementów danej zabudowy, a więc odpowiadamy fizycznie za jej ewentualne uszkodzenia. Należy też ze zwrotem zmieścić się w terminach określonych w umowie, gdyż często za spóźnienia doliczane są dodatkowe kwoty.
Własne stoisko na miarę
Stoiska wystawiennicze wykonane na indywidualne zamówienie, doskonale dopasowane do naszych potrzeb i funkcjonowania naszej firmy, to rodzaj inwestycji, którą warto poczynić, jeśli firma ma w planach promocję poprzez różnego typu imprezy wystawiennicze. Jeśli realizacja jest wykonana solidnie i z dobrej jakości materiałów, ekspozycja przetrwa długie lata użytkowania. Wiele firm w kraju zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem, a nawet serwisem takich zabudów. Jednak w przeciwieństwie do stoiska wypożyczonego, tutaj przygotowania musimy zacząć znacznie wcześniej, aby zdążyć ze wszystkim.
Zaczynamy od konsultacji z odpowiednią firmą i planowania projektu, dopiero po jego zatwierdzeniu zaczyna się cały proces produkcyjny. Zależnie od tego, jaką opcję wybraliśmy – czy stoisko jednorazowe, czy takie wielokrotnego użytku – jesteśmy jego właścicielem i możemy decydować o jego dalszych losach, o przechowywaniu, transporcie, utylizacji, itp.
Decyzje firmy
Rodzaj i forma danego stoiska zależeć będzie od aktualnych potrzeb danej firmy, od jej zasobów finansowych, które przeznaczyć może na ten cel oraz od ogólnego podejścia zarządu firmy do udziału w wydarzeniach targowych. Wszystko to będzie miało swoje przełożenie w podjęciu decyzji o wypożyczeniu bądź zleceniu budowy stoiska targowego.