Jak poprawić sytuację finansową firmy?

Banki udzielają różnego typu kredytów oraz pożyczek zarówno osobom prywatnym, jak również firmom.

Mogą być to kredyty celowe przeznaczone przykładowo na zakup maszyn, urządzeń czy też auta. W przypadku osób prywatnych często banki udzielają kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości, domu czy też mieszkania. Banki wymagają od przyszłych klientów udowodnienia zdolności kredytowej, chcę upewnić się, że kredytobiorca będzie w stanie spłacać w terminie należności.

Jak poprawić sytuację finansową firmy?

Kredyt dla przedsiębiorstwa bez zdolności kredytowej

Firmy przeznaczają uzyskane pieniądze na różne cele, może być to szkolenie pracowników, wdrażanie nowych rozwiązań związanych z logistyką, magazynowaniem. Firmy, które znajdują się w złej sytuacji finansowej, często chcą zrestrukturyzować pewne obszary, zwiększyć wydajność, jak również zainwestować w nowoczesne maszyny. Dzięki temu mogą odzyskać płynność finansową, co pozwoli na spłatę zaciągniętego kredytu. O kredyt mogą ubiegać się także nowe firmy, jednak banki najczęściej zastrzegają, iż powinny prowadzić działalność przez minimum 6 miesięcy. Wsparcie dla nowych podmiotów oferuje bardzo wiele banków, najczęściej należy wówczas dostarczyć odpowiedni biznesplan, historię działania w danej gałęzi gospodarki, czy też pewne zabezpieczenie majątkowe.

W przypadku kredytów bez BIK, gdzie formalności ograniczone są do minimum, możemy liczyć na dużo szybsze przyznanie decyzji kredytowej niż w przypadku kiedy ubiegamy się o kredyt składając więcej dokumentów. Należy liczyć się z wyższym kosztem kredytu, banki w tym przypadku mogą doliczyć koszty ubezpieczenia, jak również dodatkowe koszty związane z zabezpieczeniem kredytu. Możemy ubiegać się o kredyty także wtedy, kiedy firma wpisana jest do BIK, znajduje się w złej sytuacji finansowej, a kredyt tego rodzaju będzie jedynym wyjściem z sytuacji.

Dzięki dodatkowemu zastrzykowi pieniędzy firmy odzyskują płynność, spłacą wszystkie zobowiązania wobec kontrahentów, będą nadal działały na rynku. Zatem kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej to doskonały pomysł w przypadku, jeżeli właściciel firmy nie ma innych pomysłów na finansowanie działalności. Kredyty tego typu mogą ochronić niewiele firm przed bankructwem, jest to zatem rozwiązanie warte rozważenia, kiedy poszukujemy finansowania dla naszej firmy.