Powody, dla których warto mieć obserwatora podczas podnoszenia ciężarów

Budowanie mięśni to zarówno sztuka, jak i nauka.

Będziesz ciężko pracować, aby wyrzeźbić swoje ciało w świetnej formie, ale musisz to robić w inteligentny i rozsądny sposób. Jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć o budowaniu mięśni, aby upewnić się, że robisz to poprawnie. Poniższy artykuł dostarczy Ci wielu pomysłów na opracowanie wspaniałej rutyny budowania mięśni.Kiedy podnosisz ciężary, wykonuj ruchy powoli. Poruszanie się zbyt szybko wykorzystuje pęd ciała zamiast pozwalać mięśniom na pracę. Podobnie nie machaj ciężarkami, ponieważ uniemożliwia to pracę izolowanego mięśnia. Dlatego wolniej wydaje się trudniejsze. Wyizolowany mięsień wykonuje swoją pracę!Odpowiednio zaplanuj swoją rutynę. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie tylko jednej lub dwóch określonych grup mięśni dziennie, zamiast skakania. Dzięki temu będziesz w stanie dać swoim mięśniom wystarczająco dużo czasu na odpoczynek, zanim przejdziesz je przez kolejną, naprawdę wyczerpującą sesję treningową. Twoje mięśnie potrzebują tylko trochę czasu, aby się wygoić.Białko jest niezbędne do budowania silnych mięśni. Z białka wyrastają mięśnie. Kiedy twojemu ciału brakuje białka, którego potrzebuje do efektywnego budowania mięśni, będziesz miał znacznie mniejszy sukces w osiągnięciu pożądanej masy mięśniowej i sylwetki. Powody, dla których warto mieć obserwatora podczas podnoszenia ciężarów

Będziesz chciał wybrać opcje białka o niskiej zawartości tłuszczu do dwóch głównych posiłków, a także do jednej przekąski każdego dnia.Nie trenuj jednego dnia, a następnego rób po nim kolejną sesję treningową.

Zawsze pomijaj jeden dzień pomiędzy, aby mieć pewność, że mięśnie mają czas potrzebny do regeneracji przed ponownym treningiem. Jeśli nie pozwolisz im się zagoić, nie rozwiną się tak szybko, jak byś tego chciał i możesz skończyć zranieniem.Podkręć trochę muzyki. Badania wykazały, że słuchanie ulubionej muzyki podczas podnoszenia ciężarów może pomóc w wykonaniu większej liczby powtórzeń niż nie słuchanie żadnej muzyki lub nie słuchanie muzyki, którą lubisz. Ponadto posiadanie słuchawek może odwrócić uwagę od rozmowy z innymi, która opóźni Twój trening.Posiadanie niezawodnego partnera treningowego jest bardzo ważne podczas budowania mięśni. Ten partner może pomóc Cię dostrzec, abyś mógł wykonać te kilka dodatkowych powtórzeń, których nie mogłeś wykonać sam. Może również pomóc, jeśli Twój partner treningowy jest silniejszy od Ciebie, ponieważ może to zmusić Cię do jeszcze cięższej pracy.Musisz jeść węglowodany, jeśli chcesz budować mięśnie. Węglowodany napędzają Twoje ciało, aby umożliwić mu wykonywanie ćwiczeń, które musisz wykonywać każdego dnia. Jeśli Twój trening jest intensywny, być może będziesz musiał zwiększyć dzienne spożycie węglowodanów do 2-3 gramów na każdy kilogram, który ważysz.Poświęć czas na trening co najmniej trzy razy w tygodniu. Jeśli dopiero zaczynasz, powinieneś ograniczyć się do trzech razy, ale gdy twoje mięśnie stają się bardziej wyćwiczone, powinieneś częściej chodzić na siłownię. Gdy staniesz się bardziej doświadczony, możesz zwiększyć liczbę treningów, aby odbywały się częściej niż raz dziennie, kilka razy w tygodniu.Musisz wiedzieć, ile kalorii jeść dziennie, aby uzyskać mięśnie, które chcesz uzyskać. Aby określić dzienne spożycie kalorii, należy pomnożyć swoją wagę przez 15. Otrzymana liczba to liczba kalorii potrzebnych organizmowi do budowy mięśni i spalania jak największej ilości tłuszczu.Jak wcześniej wspomniano, budowanie mięśni ma wiele elementów, które należy strategicznie połączyć, aby uzyskać maksymalne wyniki i uniknąć kontuzji. Rozważ mądrze wskazówki zawarte w tym artykule i włącz je do swojej rutyny, aby budować siłę i mięśnie w zdrowy i trwały sposób. Budowanie mięśni zapewni Ci zdrowie i sprawność, a jeśli zostanie wykonane we właściwy sposób, może być bardzo przyjemne!