Ochrona kosztowności i portfela — przewodnik po ubezpieczeniach

Ubezpieczenia i finanse to dwa słowa, które zwykle nie idą w parze.

Gdy znajdziesz się na rynku ubezpieczeń, szybko przekonasz się, że Twoje zobowiązania finansowe są dużym czynnikiem, który określi, jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujesz, na co Cię stać i na co faktycznie kupujesz.Wybierając ubezpieczenie dla swojego samochodu, najpierw zakwalifikuj swojego ubezpieczyciela. Oprócz oceny zasięgu, w twoim najlepszym interesie jest również szukanie opinii na temat ich obsługi klienta, szybkości reakcji, a nawet podwyżek stawek. Wiedząc, z kim masz do czynienia z wyprzedzeniem, możesz określić oczekiwania wobec ubezpieczyciela.Kiedy masz do czynienia z roszczeniem ubezpieczeniowym, pamiętaj, aby prowadzić dokładne rejestry czasu i pieniędzy, które poświęciłeś na przygotowanie informacji potrzebnych do roszczenia. Możesz być uprawniony do zwrotu pieniędzy za poświęcony czas. Możliwe, że będziesz potrzebować pomocy lub stracisz czas pracy podczas przygotowywania roszczenia.Zawsze dobrze jest rozejrzeć się za najlepszymi stawkami ubezpieczeniowymi, ale pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na zmianę ubezpieczyciela, staraj się pokrywać starą i nową polisę przez kilka dni. Nie pozwól, aby między polisami wystąpił jakiś czas nieubezpieczony. Jest to duże ryzyko, jeśli chodzi o możliwość wypadku drogowego lub otrzymania biletu będąc nieubezpieczonym.Ubezpieczenie jest jak każdy zawód: używa wielu specjalistycznych słów (odszkodowanie, odpowiedzialność, itp.), więc jeśli nie rozumiesz czegoś na temat polisy, którą zamierzasz kupić, PRZESTAŃ. Poproś specjalistę ubezpieczeniowego, z którym rozmawiasz, o wykonanie kopii zapasowej i wyjaśnienie w zrozumiały dla Ciebie sposób. Jeśli nadal tego nie rozumiesz, poproś, aby wyjaśnili to ponownie. Nie ma nic gorszego niż zapisanie się na polisę, która albo kosztuje zbyt dużo, albo nie pokrywa wystarczająco dużo, ponieważ nie czułeś się komfortowo, zadając wcześniej pytania na ten temat.Chcesz mieć w życiu jak największą ochronę ubezpieczeniową. Lista jest następująca: ubezpieczenie domu lub najemcy, ubezpieczenie zdrowotne i na życie i wreszcie ubezpieczenie samochodu. Ochrona kosztowności i portfela — przewodnik po ubezpieczeniach

Możliwe jest również rozszerzenie zakresu ochrony na członków rodziny.Wielu ubezpieczycieli oferuje obniżone stawki za wykupienie z nimi wielu linii ubezpieczenia.

Na przykład ubezpieczenie dwóch pojazdów i polisa właściciela domu w tej samej firmie jest tańsze (i łatwiejsze do zapamiętania) niż ubezpieczenie każdego z osobna. Sprawdź całkowity koszt w porównaniu z innymi polisami i unikaj dodawania dodatkowego ubezpieczenia, którego nie potrzebujesz tylko w przypadku zniżki na wiele linii.Przyjrzyj się plusom i minusom różnych sposobów różnych metod zakupu ubezpieczenia i zdecyduj, co jest dla Ciebie najlepsze. Ubezpieczenie można kupić za pośrednictwem bezpośredniego agenta, bezpośrednio za pośrednictwem firmy lub doradcy finansowego. Wszyscy mają swoje własne powody, aby je wybrać, dokonaj wyboru, który będzie dla Ciebie najlepszy.Ubezpieczenie dla firm może być drogie, jeśli nie masz odpowiednich środków ostrożności. Posiadanie systemów alarmowych, systemów nadzoru wideo i personelu ochrony może uniemożliwić Ci płacenie przez nos za swoje składki. Mogą one być nieco drogie jako koszt początkowy, ale ogólnie zwrócą się w postaci oszczędności kosztów ubezpieczenia.Unikaj dokonywania miesięcznych płatności i zamiast tego opłacaj składkę corocznie, aby zaoszczędzić do 60 dolarów rocznie. Większość firm pobiera od 3 do 5 dolarów miesięcznie, jeśli płacisz co miesiąc. Odłóż pieniądze i dokonuj płatności raz w roku lub co sześć miesięcy zamiast płacić dodatkową opłatę.Teraz, gdy wykonałeś wszystkie zalecane kroki, aby znaleźć ubezpieczenie po praktycznej stawce, nadszedł czas, aby zebrać tę wiedzę i kupić polisę. Pamiętaj, najlepsze ubezpieczenie, jakie możesz uzyskać za jak najmniejszą składkę. Ponadto w każdej chwili możesz sprawdzić lepsze stawki.