Rozwód z małżonkiem. Czy trzeba zgłaszać się do adwokata?

Sprawy rozwodowe są często bardzo wymagające, stresujące i wyczerpujące.

Chociaż nie ma wtedy obowiązku zatrudniania adwokata, to jednak pomoc takiego prawnika może być nieoceniona. Jaką obsługę oferują kancelarie adwokackie osobom rozwodzącym się?

Rozwód orzekany jest podczas rozprawy sądowej i kończy on związek małżeński między małżonkami. Aby otrzymać rozwód, konieczne jest spełnienie odpowiednich wymogów, a także wniesienie pozwu rozwodowego wraz z opłatą.

Adwokat rozwodowy – kto to jest?

Sprawy sądowe dotyczące rozwodów są bardzo zróżnicowane, a przepisy prawa nie dają jasnych i wyczerpujących odpowiedzi na wiele kwestii, pozostawiając duże pole do interpretacji dla sądu. Stąd też wielu małżonków decyduje się na pomoc adwokata specjalizującego się w rozwodach. Adwokaci ci często określani są jako rozwodowi, ponieważ jest to ich główna specjalizacja.

Adwokat rozwodowy może zaproponować swojemu klientowi kompleksową pomoc, która obejmuje szeroką gamę usług związanych z rozwodem. Odnoszą się one nie tylko do samej sprawy rozwodowej, ale również do spraw jak alimenty, opieka nad dziećmi, podział majątku.

Rozwód z małżonkiem. Czy trzeba zgłaszać się do adwokata?

Jaką pomoc może zaoferować adwokat rozwodowy?

Wsparcie adwokata rozwodowego jest dobierane indywidualnie do konkretnych potrzeb klienta, w tym wybranego sposobu rozwodu – bez orzekania o winie albo z orzekaniem o winie. Także specjalna pomoc skierowana jest do małżonków z dziećmi oraz ze wspólnym majątkiem, którzy muszą również przeprowadzi właściwe uzgodnienia w tych obszarach.

W ramach obsługi adwokat rozwodowy zapewnia pomoc jak:

– porady prawne – doradzanie klientom w sprawach rozwodowych
– przygotowanie pozwu rozwodowego oraz innych dokumentów potrzebnych do sprawy
– uczestnictwo w mediacjach pomiędzy małżonkami
– reprezentacja klientów w sądzie

Dla osób chcących wybrać najlepszy punkt jak kancelariamistewicz.com.pl Warszawa daje dostęp do wielu prawników specjalizujących się w rozwodach. Adresy adwokatów rozwodowych można znaleźć w internecie i od razu umówić się na spotkanie.