Podkładki filcowe do nóg mebli

Podkładki filcowe to często niewidoczne elementy, które mocuje się na dole nóg krzesła czy innego mebla.

Tego typu podkładki zapewniają ochronę nogi krzesła i, co prawdopodobnie ważniejsze, podłogi pod nimi. W sprzedaży znajdziemy różnorodne rodzaje podkładek pod nogi mebli, mogą być mocowane za pomocą gwoździ, śrub lub kleju. Podkładki mogą być również wykonane z różnych materiałów, jak plastik, filc czy silikon, w zależności od miejsca montażu i naszych potrzeb.

Podkładki filcowe do nóg mebli

Praktyczna samoprzylepna podkładka filcowa

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zakup zestawu samoprzylepnych filcowych podkładek pod nogi mebli. Tego typu produkt jest niedrogi, dostępny w kilku kolorach, kształtach i wielkościach. Podkładki dobieramy do kształtu i wielkości nóżek mebli, możemy wybrać filcowe podkładki białe, czarne czy brązowe w kształcie okrągłym, kwadratowym, prostokątnym czy do cięcia. Podkładki filcowe są miękkie i dość grube, zatem zabezpieczą nogi mebli oraz podłogę przed uszkodzeniami.

Jak wiadomo z czasem podkładki na nogach mebli mogą się odkleić, mogą się zużyć i czasami po prostu mogą odpaść z nóg krzesła. Zużyte lub brakujące podkładki mogą sprawić, że nogi mebli szybko spowodują uszkodzenie, zarysowanie podłogi. W szczególności podkładki na nogach krzeseł powinny być regularnie sprawdzane i w razie potrzeby wymieniane na nowe. Podkładki filcowe to dobry wybór, w sprzedaży znajdziemy różnorodne zestawy takich podkładek, które można szybko i łatwo wymienić, ponieważ są one samoprzylepne.

Jednym z powodów, dla których stosowana jest podkładka filcowa, to hałas, stukanie, szuranie i inne głośne oraz nieprzyjemne odgłosy, które wydają meble, krzesła, fotele czy stoliki przesuwane po podłodze. Z pewnością jest to dość uciążliwe, jeśli mieszkamy w bloku, warto zatem zamocować na nogach mebli samoprzylepne podkładki wykonane z filcu. Nie jest to drogi zakup, a podkładki możemy znaleźć w wielu różnych wariantach kolorystycznych, wielkościach i zestawach, które będą odpowiednie do naszych mebli.