Kup swojej córce pierwszy biustonosz

Kupowanie pierwszego biustonosza dla dziewczynki nie zawsze oznacza łatwy wybór.

Podczas gdy niektóre nastolatki są w siódmym niebie, aby rozwija się w nich kobiecość i zaczynają nosić biustonosze, inne mogą nie być tak chętne do noszenia stanika. Gdy nadchodzi okres dojrzewania, pojawia się mnóstwo niepewności. Dlatego każdy wspierający rodzic powinien wiedzieć, kiedy sprawić swojej córce jej pierwszy biustonosz i jak go wybrać.

Kup swojej córce pierwszy biustonosz

Jak wybrać pierwsze staniki dla dziewczynek

Średni wiek noszenia pierwszego biustonosza to około 11 lat. Jednak niektóre dziewczyny zaczynają nosić swój pierwszy stanik już w wieku ośmiu lat. Niezależnie od wieku, istnieje kilka oczywistych oznak, że twoja córka może potrzebować swojego pierwszego biustonosza, a jest to przede wszystkim dyskomfort w klatce piersiowej i poczucie zakłopotania pojawiającymi się zalążkami piersi. Jeśli twoja córka nie jest tak otwarta, by otwarcie pytać o zakup staników, być może będziesz musiała sama poruszyć ten temat. Najprawdopodobniej jest gotowa na zakupy, jeśli zaczęła rozwijać zawiązki piersi, w zasadzie są to pierwsze oznaki tkanki piersi pod brodawkami.

Piersi dziewczynki rozwijają się zazwyczaj w wieku od 8-14 lat, więc nie ma określonego czasu, kiedy powinna nosić pierwszy biustonosz, raczej wtedy, gdy jest gotowa fizycznie i emocjonalnie. W razie wątpliwości najlepiej po prostu zapytać córkę, czy jest na to gotowa i uszanuj jej życzenia. Warto wykazać wrażliwość na jej potrzeby i zrozumienie, ponieważ pomożesz jej być tak pewną siebie, jak to tylko możliwe, a pojawienie się piersi to ważny moment w jej życiu.

Jeśli twojej córce spodoba się pomysł zakupu pierwszego stanika, warto zacząć od biustonosza dla nastolatek. Są to pierwsze staniki dla dziewczynek, które mogą jeszcze nie pasować do standardowych staników dla dorosłych kobiet. Mogą być to lekkie staniki startowe, bez fiszbin, które zapewniają odrobinę osłony dla rosnących piersi. Znajdziemy je w wielu rozmiarach i kolorach pasujących do gustu nastolatek.