Solidna rada dotycząca korzystania z nowego iPada

Czy próbowałeś używać iPada do pewnych rzeczy i nie działało to tak, jak chciałeś? Cóż, prawdopodobnie dlatego, że potrzebujesz trochę więcej pomocy w zrozumieniu, co dokładnie możesz zrobić, aby wszystko było bardziej wydajne.

Kilka wskazówek i sztuczek powinno wskazać ci właściwy kierunek.Jeśli to możliwe, używaj blokady ekranu, aby uniemożliwić iPadowi przełączanie się między orientacją pionową i poziomą. Jeśli wielokrotnie podnosisz i odkładasz urządzenie, ciągłe przełączanie i regulacja zużywa więcej energii baterii. Możesz zablokować orientację na ekranie ustawień ogólnych na ekranie głównym.Przejdź do ustawień, przejdź do „ogólne” i przesuń przełącznik boczny na „zablokuj orientację”. Zazwyczaj jest to wyciszone, ale może to być niezwykle niewygodne. Na przykład, jeśli próbujesz czytać na iPadzie, ekran może się ciągle obracać, powodując pewną frustrację. Napraw to z wyprzedzeniem.Wiele gier i aplikacji na iPada ma funkcję, która powiadamia o wykonaniu jakiejś czynności. Na przykład możesz otrzymać powiadomienie od Words With Friends, że nadeszła Twoja kolej na grę, lub możesz otrzymać alert na Twitterze, który informuje Cię, że ktoś przesłał coś ponownie. Wyłącz te powiadomienia, chyba że są absolutnie konieczne. Te częste aktualizacje mogą skrócić żywotność baterii iPada.Czy masz Apple TV? Powinieneś być w stanie przesyłać strumieniowo niektóre treści przechowywane na iPadzie do tego telewizora. Otwórz zawartość na iPadzie, gdy jesteś obok Apple TV i poczekaj, aż pojawi się ikona Airplay. Solidna rada dotycząca korzystania z nowego iPada

Jeśli go dotkniesz, zawartość zostanie wysłana do telewizora.Jeśli chcesz zabezpieczyć kopie zapasowe iPada, możesz to zrobić, otwierając iPada w iTunes, przechodząc do zakładki podsumowania i wybierając Szyfruj dane.

W ten sposób wszystkie informacje będą bezpieczne na wypadek, gdyby coś się stało, a utracisz wszystkie informacje na iPadzie.Istnieje prostszy sposób otwierania ulubionych witryn internetowych niż stuknięcie ikony zakładek. Po prostu włącz pasek zakładek na stałe, aby Twoje ulubione witryny były w zasięgu kliknięcia. Przejdź do Ustawienia, Safari, Zawsze pokazuj pasek zakładek i wybierz Włącz.Czy chcesz mieć pewność, że wszystko, co dodasz do zakładek na komputerze, jest również dodawane do zakładek w Safari na iPadzie? Jest to łatwe do zrobienia za pomocą iTunes. Na karcie Informacje przejdź do opcji Inne i wybierz opcję synchronizacji zakładek z Safari lub inną preferowaną przeglądarką.Jeśli wskazówki zakręt po zakręcie na iPadzie są zbyt ciche lub głośne, zmień je w ustawieniach. Niektórzy ludzie mogą potrzebować trochę dodatkowej głośności dla tych kierunków, podczas gdy inni lubią je bardziej miękkie. Niezależnie od potrzeb możesz wprowadzać zmiany bezpośrednio w ustawieniach iPada. Możesz nawet wyłączyć głos, jeśli tego nie chcesz.Jeśli masz problemy z opanowaniem iPada, poszukaj forów dotyczących iPada online. Istnieje wiele witryn, które oferują fora dla iPadów i będą miały na nich osoby, które mogą być w stanie Ci pomóc. Zajrzyj do archiwów forum, aby znaleźć ogromne ilości pomocnych informacji.Podobnie jak większość komputerów i urządzeń elektronicznych, nowy iPad ma fabrycznie zainstalowane aplikacje, które nie są dla Ciebie przydatne. Wielu niechcianych aplikacji nie można usunąć. Masz jednak możliwość przeniesienia tych niechcianych aplikacji do jednego folderu, który można następnie przechowywać na uboczu. W ten sposób możesz skupić swoją uwagę na tym, czego faktycznie używasz.Być może wcześniej nie miałeś dobrego zaplecza informacyjnego do efektywnego korzystania z iPada, ale teraz jesteś gotowy! Skorzystaj z przeczytanych rad i dalej poszerzaj swoją wiedzę. Będziesz używać iPada prawie do wszystkiego. Baw się, baw się dobrze i zabieraj iPada ze sobą wszędzie!