Inteligentne porady dotyczące opieki nad psem

Psy są znane jako najlepszy przyjaciel człowieka.

W tych słowach jest prawda. Jeśli odpowiednio dbasz o swojego psa, możesz mieć z nim świetną i długotrwałą relację. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o swoich obowiązkach jako właściciela psa.Twój pies nie może komunikować się za pomocą mowy; dlatego musisz nauczyć się jego niewerbalnego języka. Jeśli wydają się niezdecydowani, gdy spotykają się z innymi psami lub ludźmi, nie wymuszaj interakcji. Może to doprowadzić do ugryzienia drugiego psa lub osoby. Szukaj niewerbalnych wskazówek psa i odpowiednio reaguj.Twój pies potrzebuje stymulującego środowiska, jeśli ma żyć długo i zdrowo. Zapewnienie mu takiego nie jest tak trudne. Po prostu upewnij się, że codziennie zabierasz psa na spacery i kup kilka zabawek, którymi Ty i Twój pupil możecie bawić się razem.Twój pies ma zęby tak samo jak Ty, więc ma sens, że potrzebuje odpowiedniej opieki stomatologicznej. Zainwestuj w szczoteczkę do zębów dla psa i często myj zęby. Samo pozwolenie weterynarzowi na wykonywanie tego podczas regularnych badań nie wystarczy. Możesz także kupić smakołyki, które mają pomóc w pielęgnacji zębów Twojego zwierzaka.Posiadanie świeżej i czystej wody dostępnej dla Twojego psa przez cały czas jest koniecznością. Psy stają się niebezpiecznie odwodnione w ciągu kilku dni, dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze mieć pod ręką wodę. Psy docenią również czystą wodę. Jeśli uznasz, że ze względu na jakość wody z kranu konieczne jest picie filtrowanej lub butelkowanej wody, pamiętaj, aby zapewnić psu taką samą wodę wysokiej jakości.Jeśli twój weterynarz daje ci lekarstwa, które możesz zabrać do domu i podać swojemu psu, koniecznie poproś go o połknięcie. Psy różnią się tolerancją na tabletki i płyny o złym smaku, więc miej kilka sztuczek w zanadrzu na wypadek, gdyby się opierał. Inteligentne porady dotyczące opieki nad psem

Nakłonienie psa do przyjmowania leków jest ważne, ale często stanowi wyzwanie.Jeśli nie masz pod ręką żadnego środka do czyszczenia uszu, możesz zamiast tego użyć chusteczki dla niemowląt.

Po prostu owinąć go wokół czubka palca i wytrzeć wewnętrzną powierzchnię ucha. Idź tylko tak daleko, jak łatwo zmieści się twój palec. Nie używaj patyczków higienicznych, ponieważ mogą zranić ucho.Bardzo często przedmioty osadzają się w poduszkach łap Twojego psa. Sprawdzaj je regularnie, aby upewnić się, że nic tam nie ma. Jeśli coś zobaczysz, bądź bardzo ostrożny, aby to wyjąć, w przeciwnym razie może się utknąć jeszcze głębiej. Mądrze jest użyć do tego pęsety.Jeśli twój pies jest w rui, uważaj, aby nie zaszła w ciążę. Samce psów z odległości nawet 5 mil mogą wyczuć zapach. Twój pies może wywołać bójki i będziesz odpowiedzialna za znalezienie nowego domu dla szczeniąt, jeśli Twój pies zajdzie w ciążę.Podobnie jak ludzie, psy potrzebują dużo ruchu dla optymalnego zdrowia. Psy są z natury myśliwymi i uwielbiają kierować się instynktem. Zabierz swojego psa do parku, pobaw się z nim we frisbee i wyprowadź go na codzienny spacer. Pomoże to zachować mu zdrowie fizyczne, ale także sprawi, że będzie zdrowszy psychicznie.Jeśli Twój pies ma wypadek w domu, upewnij się, że pozbędziesz się wszelkich jego śladów. Zacznij od profesjonalnej jakości środka czyszczącego, a następnie użyj środka do usuwania zapachów, o którym wiesz, że będzie działać. Jeśli zapach jego ekskrementów pozostanie w tyle, pies może mieć skłonność do brudzenia się w tym samym miejscu raz za razem.Psy mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi. A im więcej o nich wiesz, tym lepiej będziesz się czuł w związku z całym związkiem. Mam nadzieję, że nauczyłeś się z tego artykułu i możesz być zadowolony ze swojego psa w nadchodzących latach. Skorzystanie z tej rady sprawi, że Twój pies będzie bardzo szczęśliwy w Twoim otoczeniu.