Wypróbuj te strategie, aby powstrzymać chrapanie w nocy

Przy tak wielu różnych rzeczach konkurujących o twoją uwagę ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest jeszcze jeden problem, który może uniemożliwić ci całonocny sen.

Niestety chrapanie – własne lub innej osoby – często tak właśnie działa. Ten artykuł zawiera wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci uzyskać odpoczynek, na który zasługujesz.Jednym ze sposobów zapobiegania chrapaniu jest unikanie środków uspokajających przed snem. Chociaż środki uspokajające mogą pomóc ci szybciej zasnąć, rozluźnią również mięśnie, które utrzymują całkowicie otwarte kanały nosowe. Zawrócą się częściowo, a powietrze będzie miało trudniej się przedostać, a ty będziesz chrapać.Jeśli Twoje chrapanie nasila się, upewnij się, że poduszka, której używasz w nocy, jest wystarczająco gruba, aby unieść głowę. Spanie na poduszce, która nie ma odpowiedniego obwodu, nie tylko zwiększy Twoje chrapanie, ale również będzie przeszkadzać Twoim bliskim, którzy próbują zasnąć.Jeśli często chrapiesz w nocy, unikaj picia alkoholu. Alkohol może hamować centralny układ nerwowy, powodując w ten sposób rozluźnienie wszystkich mięśni gardła. Twoje mięśnie żuchwy również się rozluźnią, zwiększając problemy z chrapaniem. Pij tylko z umiarem, jeśli w ogóle, a unikniesz tego problemu.Choć może to wydawać się dziwne, powinieneś często myć lub wymieniać poduszki, aby zapobiec chrapaniu. Jeśli Twoje chrapanie jest związane z alergią, przyczyną mogą być poduszki, w których mogą znajdować się roztocza, łupież i inne alergeny. Regularne pranie lub kupowanie świeżych poduszek ograniczy te alergeny do minimum. Alternatywnie wypróbuj hipoalergiczne pokrowce na poduszki.Skonsultuj się z lekarzem, jeśli regularnie chrapiesz, ponieważ możesz cierpieć na zaburzenie snu zwane bezdechem sennym. Osoby z tym zaburzeniem faktycznie przestają oddychać na pewien czas podczas snu i mogą na chwilę się obudzić, aby wznowić oddychanie. Może to powodować zmęczenie w ciągu dnia. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Bezdech senny można leczyć, dlatego ważna jest interwencja lekarska.Aby nie chrapać w nocy, włącz nawilżacz przed pójściem spać.

Ciepła wilgoć zapobiegnie gromadzeniu się śluzu w gardle i zapewni nawilżenie całego systemu nosowego. Te dwa czynniki sprawią, że twoje drogi nosowe będą czystsze i powstrzymają cię przed chrapaniem przez całą noc.Jeśli palisz tytoń, częściej chrapiesz podczas snu. Powodem tego jest to, że dym tytoniowy zawiera substancje drażniące, które mogą zaostrzać i zwężać drogi oddechowe, co powoduje chrapanie. Oczywiście z innych oczywistych względów zdrowotnych najlepiej po prostu rzucić palenie.Aby przestać chrapać, możesz rozważyć operację. Istnieje wiele różnych procedur, które poszerzają drogi oddechowe, usuwając wszystkie przeszkody, które uniemożliwiają nieprzyjemny ruch powietrza. Cechą wspólną tych technologii jest to, że chirurg usunie wszystkie blokady dróg w twoich przejściach – leczy twój problem z chrapaniem.Sprawdź leki, które mogą powodować chrapanie, jeśli chrapiesz. Niektóre leki wysuszają błony nosowe, puchną przewody nosowe i ograniczają przepływ powietrza. Niektóre leki mają odwrotny skutek, rozluźniając mięśnie gardła i powodując ich zapadnięcie się do wewnątrz.Jeśli spróbujesz olejków eterycznych, znajdziesz rozwiązanie swoich problemów z chrapaniem. Olejki eteryczne, takie jak eukaliptus i mięta pieprzowa, mogą otwierać zatkane przewody nosowe. Ułatwia to zwiększony przepływ powietrza, co zmniejsza prawdopodobieństwo chrapania. Wypróbuj je następnym razem, gdy twoje zatoki poczują się zablokowane.Dzięki radom i informacjom z tego artykułu, miejmy nadzieję, że w Twojej przyszłości będzie więcej odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, czy masz problemy z chrapaniem, czy jesteś zmuszony dzielić łóżko z kimś, kto chrapie, te pomocne wskazówki pojawiły się we właściwym czasie. Zanim stracisz kolejną noc, pamiętaj o informacjach, które właśnie przeczytałeś.