Jakie rodzaje kredytów oferują banki?

Banki oferują swoim klientom wiele różnych produktów finansowych, często są to pożyczki oraz kredyty.

Mogą być to kredyty celowe, przykładowo na zakup nieruchomości, lub też kredyty gotówkowe, wówczas pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Klienci banków mogą skorzystać obecnie także z kredytów konsolidacyjnych, jest to forma, która skupia wszystkie kredyty, które posiadamy. W czasie kredytu konsolidacyjnego najczęściej wydłużamy okres spłaty, dzięki czemu możemy uzyskać niższą ratę. Jest to obecnie bardzo popularna forma spłaty, która pozwala zmniejszyć obciążenie finansowe gospodarstwa domowego.

Jakie rodzaje kredytów oferują banki?

Kredyt konsolidacyjny zmniejszy comiesięczne obciążenia budżetu

Kredyt konsolidacyjny może być bardziej wygodny niż spłata kilku kredytów, przykładowo mieszkania, samochodu czy pożyczki gotówkowej. Dzięki temu robimy przelew do jednego banku, możemy tak łatwiej ustalić stały przelew. Jest to zasadniczo kredyt na spłatę innych zobowiązań, wszystkie nasze kredyty oraz pożyczki łączone są w jeden. Mogą skorzystać z niego zarówno osoby fizyczne, jak również firmy. Niektóre banki oferują kredyty konsolidacyjne, które mogą być zabezpieczone nieruchomością, lub też konsolidacyjny niezabezpieczony. Oczywiście musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową, aby spłacać zobowiązania, w przypadku kiedy ubiegamy się o kredyt konsolidacyjny bank będzie sprawdzał waszą zdolność kredytową oraz określi, ile może wynieść comiesięczna rata.

Zaletą kredytu konsolidacyjnego jest możliwość ustalenia dnia, w której spłacamy kredyt, można go dostosować do dnia, kiedy otrzymujemy pensję, może to ułatwić spłatę, lepiej dostosować harmonogram do naszych zarobków. Często powodem, dla którego klienci decydują się na kredyt konsolidacyjny, jest chęć obniżenia kosztów, możemy rozłożyć w czasie spłatę innych kredytów, zmniejszając w ten sposób zobowiązania. Należy się oczywiście liczyć z tym, że mogą wzrosnąć całkowite koszty obsługi kredytu.

Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób dobrać kredyt, z pomocą przyjdzie nam doradca kredytowy, który może wybrać najlepszą ofertę, jaka jest obecnie na rynku. Na stronie https://www.strzylak.pl/oferta możemy znaleźć szczegóły oferty, doradca wybierze dla nas kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy też pomoże nam skonsolidować wszystkie nasze dotychczasowe zobowiązania.