Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

Kiedy chcemy uzyskać kredyt hipoteczny powinniśmy zdawać sobie sprawę iż będzie to wymagało przedłużenia wielu różnych dokumentów, powinniśmy więc przygotować je wszystkie aby w jak najkrótszym czasie uzyskać decyzję o przyznaniu kredytu.

Oczywiście należy zwrócić uwagę iż niektóre banki będą wymagały wielu dodatkowych dokumentów, różnego rodzaju zaświadczeń, jednak z pewnością potrzebne będą zaświadczenie o pracy, zaświadczenie o dochodach. Oczywiście bank poprosi nas o wyciąg z rachunku bankowego, dzięki temu będzie mógł poznać naszą sytuację finansową, sprawdzi wpłaty od naszego pracodawcy, może także sprawdzić jakie koszty ponosimy stale co miesiąc, które będą związane z naszym utrzymaniem.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

Dokumenty niezbędne do przedłożenia w banku

Dodatkowo do uzyskania kredytu hipotecznego może być potrzebne zaświadczenie z ZUS o wysokości podstawy od której odprowadzane są składki za ostatnie miesiące czy też za ostatni rok. Bank może poprosić nasz także o przedstawienie PIT 37 za poprzedni rok, możemy potrzebować także świadectwa pracy w którym zostanie ujęty staż pracy oraz ciągłość zatrudnienia. Czasem będzie to także informacja od pracodawcy o braku przeciwwskazań do zatrudnienia. Oczywiście osoby które prowadzą własną działalność gospodarczą muszą przygotować wiele innych dokumentów związanych z finansami będą to oczywiście PITy, zaświadczenie o nadaniu numeru REGON czy też numeru NIP, zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej czy też zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami. Podobno zaświadczenie oczywiście będzie wymagane od urzędu skarbowego.

Z pewnością jeżeli chcemy nieco przyspieszyć decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego możemy skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który będzie wiedział w których placówkach bankowych i przy jakich kredytach będą wymagane dokumenty, będzie mógł poinformować nas o tym abyśmy mieli odpowiednią ilość czasu na ich przygotowanie. Następnie doradca kredytowy pomoże nam przygotowaniu odpowiedniego wniosku, załatwieniu wszystkich formalności.

Kiedy chcemy rozpocząć współpracę z doradcą finansowym warto zapoznać się ze szczegółami, warto wejść na stronę na stronę http://www.strzylak.pl, zobaczymy jakie kredyty pomoże nam uzyskać doradca, w jaki sposób wygląda współpraca. Oczywiście doradca finansowy będzie na bieżąco z różnymi kredytami udzielonymi przez banki, pomoże nam ocenić opłacalność danego kredytu. Z pewnością doradcy będą wiedzieli po jakim czasie przyznawane są decyzje kredytowe, czasem warto złożyć wniosek o kredyt w kilku placówkach bankowych, aby poznać wszystkie koszty.