Czy ochraniacz do dziecięcego łóżeczka jest dobrym pomysłem?

Wśród pediatrów istnieją kontrowersje co do tego, czy ochraniacze są bezpiecznym dodatkiem do łóżeczka dziecięcego.

Niektórzy uważają, że tradycyjne ochraniacze dla niemowląt zwiększają ryzyko uduszenia, podczas gdy inni twierdzą, że są one całkowicie bezpieczne i pomagają chronić kończyny dziecka przed zaczepieniem się między listwami lub szczebelkami łóżeczka.

Czy ochraniacz do dziecięcego łóżeczka jest dobrym pomysłem?

Gdzie można kupić kolorowe i miękkie ochraniacze do łóżeczka

Jeśli zdecydujesz się na wyściółkę ochraniacza łóżeczka, bezpieczniej jest wybrać stosunkowo cienką lub nawet wersję siatkową, która zapewnia maksymalną cyrkulację powietrza. Ważne jest również, aby zdjąć ochraniacz, gdy tylko dziecko będzie w stanie wstawać i się wspinać, ponieważ mógłby użyć zderzaka jako podpory do wchodzenia i wychodzenia z łóżeczka. Innym sposobem na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa ochraniacza jest upewnienie się, że jest dobrze przymocowany do łóżeczka. Wybierz taki ochraniacz, który zawiera co najmniej sześć zestawów górnych i dolnych wiązań, aby uzyskać najlepsze dopasowanie i bezpieczne zamocowanie.

Jeśli chodzi o styl, neutralne kolory pokrowców na ochraniacze do łóżeczka najłatwiej połączyć i dopasować do pozostałego wystroju pomieszczenia, możemy jednak wybrać różne wzory i kolory przyciągające uwagę malucha. Ochraniacze wykonane z organicznej bawełny jest to doskonały wybór dla rodziców, którzy obawiają się kontaktu chemikaliów i sztucznych barwników z delikatną skórą dziecka. Jeśli zdecydujesz się na ochraniacz do łóżeczka, upewnij się, że nie jest on zbyt gruby i dobrze łączy się z łóżeczkiem oraz ściśle przylega do szczebelków.

Dla Twojego malucha, który jest w stanie samodzielnie stać, siedzieć i przewracać się, plecione ochraniacze do łóżeczka mogą być bezpieczniejszą alternatywą. Niektórzy rodzice wybierają dość szerokie i wyściełane ochraniacze, ponieważ chronią przed uderzeniem o szczebelki i zaklinowaniem kończyn. Ochraniacze możemy kupić w wielu różnorodnych wzorach i kolorach. Można je bez problemów dobrać do pozostałego wystroju pokoiku dziecka, a znajdziemy je w wersji prostej lub z dekoracyjnymi falbankami.