Rzuć okiem na te wskazówki dotyczące kart kredytowych

Na przestrzeni lat będziesz musiał stawić czoła lawinie promocji i ofert dotyczących kart kredytowych, a poradzenie sobie z nimi czasami jest przytłaczające.

Mogą próbować zwabić Cię obietnicami niskich stawek lub wspaniałych nagród. Jak dokonać właściwego wyboru przy tych wszystkich opcjach? Dzięki tym informacjom zostaniesz poinformowany o tym, co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiednią kartę.Zapytaj o otwarcie kart detalicznych tylko wtedy, gdy regularnie robisz zakupy w tym sklepie. Każde zapytanie kredytowe wpływa na Twoją zdolność kredytową, nawet jeśli w końcu nie otrzymasz karty. Jeśli liczba zapytań ze strony sklepów detalicznych jest zbyt duża, istnieje ryzyko obniżenia Twojej zdolności kredytowej.Spójrz na drobny druk. Przed zaakceptowaniem jakiejkolwiek oferty karty kredytowej upewnij się, że znasz wszystkie szczegóły. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie jest i jakie będzie Twoje oprocentowanie w przyszłości. Ponadto upewnij się, że znasz potencjalne opłaty lub okresy karencji w rozliczeniu.Aby upewnić się, że nie przepłacisz za swoją kartę kredytową premium, sprawdź, czy z nią związane są opłaty roczne. Opłaty za karty kredytowe premium mogą wahać się od niewielkiej kwoty do bardzo dużej kwoty, w zależności od tego, ile kart wydaje firma. Jeśli nie potrzebujesz takiej karty, wybierz kartę z niższymi opłatami lub bez opłat.Wiesz, że spóźnienie z opłaceniem rachunku karty kredytowej wiąże się z karą, ale pamiętaj, że istnieje również kara za przekroczenie limitu kredytowego. Obie opłaty są wysokie, a przekroczenie limitu wpłynie zarówno na Twój portfel, jak i zdolność kredytową. Bądź czujny i uważaj, aby nie przekroczyć limitu kredytowego.Nie rejestruj się, aby otrzymać kartę kredytową, jeśli nie poświęciłeś czasu na zapoznanie się ze wszystkimi jej warunkami. Może się później okazać, że Twoje opłaty, płatności i stopy procentowe są inne niż oczekiwałeś. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

Jedynym sposobem, aby w pełni zrozumieć zasady dotyczące kart kredytowych, jest przeczytanie każdego centymetra drobnego druku.Kiedy robisz zakupy za pomocą karty kredytowej, upewnij się, że sprawdziłeś kwotę paragonu.

Odmów podpisania, jeśli jest niepoprawne. Wiele osób podpisuje rzeczy zbyt szybko, a potem uświadamia sobie, że zarzuty są nieprawidłowe. To powoduje wiele kłopotów.Nie pozwól nikomu pożyczać karty kredytowej. Może to być bardzo dobry przyjaciel, który potrzebuje czegoś takiego lub innego, ale pożyczanie go nie jest dobrym pomysłem. Może to prowadzić do nadmiernych obciążeń i nieautoryzowanych wydatków.Użyj karty kredytowej, aby zapłacić za powtarzający się miesięczny wydatek, który już masz w budżecie. Następnie spłacaj tę kartę kredytową co miesiąc, gdy płacisz rachunek. W ten sposób uzyskasz kredyt na koncie, ale nie musisz płacić żadnych odsetek, jeśli co miesiąc spłacasz kartę w całości.Poznaj swoją historię kredytową przed złożeniem wniosku o nowe karty. Limit kredytowy i oprocentowanie nowej karty będzie zależeć od tego, jak zła lub dobra jest Twoja historia kredytowa. Uniknij niespodzianek, otrzymując raz w roku raport dotyczący kredytu od każdej z trzech agencji kredytowych. Możesz go bezpłatnie raz w roku otrzymać od AnnualCreditReport.com, agencji sponsorowanej przez rząd.Każdego dnia miliony konsumentów odkrywają, że oferty kart kredytowych zapychają ich skrzynkę pocztową i może się wydawać, że nie da się zrozumieć każdej z nich. Przy odrobinie badań dokonanie właściwego wyboru karty kredytowej staje się procesem uproszczonym. Konsumenci powinni mieć możliwość dokonywania lepszych wyborów za pomocą swoich kart kredytowych, jeśli wezmą pod uwagę porady zawarte w tym artykule.