Jak korzystać z formalnego salonu, gdy Twoja kuchnia jest otwarta

Jeśli masz rozkład mieszkania z kuchnią otwartą na salon, z pewnością jest to najczęściej używane pomieszczenie w całym domu służące nie tylko do przygotowywania i spożywania posiłków, ale również do odpoczynku i wieczornego oglądania telewizji.

Może się wydawać, że urządzenie takiego salonu z aneksem kuchennym jest trudne, ale wcale nie musi takie być.

Jak korzystać z formalnego salonu, gdy Twoja kuchnia jest otwarta

Jak wygodnie urządzić mały salon z aneksem kuchennym

Salon i kuchnia to najczęściej używane pomieszczenia w mieszkaniu, a jeśli są one połączone, urządzanie takiej przestrzeni może dla niektórych osób stanowić wyzwanie. Salon w domu służy nam do odpoczynku, relaksu i przyjmowania gości, dlatego umeblowanie musi być komfortowe, wygodne i praktyczne. W niewielkim mieszkaniu salon służy nam jako pokój telewizyjny, biblioteczka, a nawet pokój zabaw jeśli mamy dzieci. W dzisiejszych czasach salon zamienia się również dla wielu osób w miejsce do pracy, dlatego nawet mały salon z aneksem kuchennym musi być odpowiednio urządzony, tak aby spełniał wszystkie swoje funkcje i był jednocześnie wygodny i praktyczny.

W ciągu dnia dobrze urządzony mały salon z aneksem kuchennym służy całej rodzinie do korzystania na różne sposoby, natomiast wieczorem przyjmujemy gości lub oglądamy telewizję. Możemy również zagospodarować przestrzeń na balkonie czy tarasie, jeśli taki posiadamy, wstawiając stolik i krzesła, aby w ciepłe dni odpoczywać czy jeść posiłki na świeżym powietrzu. Przestrzeń w salonie połączonym z kuchnią musi być urządzona z pomysłem, tak aby można z niej było łatwo korzystać zarówno w dzień, jak i wieczorem, przyda nam się zatem kanapa oraz fotele, stolik kawowy i RTV. Dla oddzielenia powierzchni wypoczynkowej od kuchni warto położyć na podłodze dywan, który łatwo można wytrzepać i wyczyścić, ponieważ w salonie można także wygospodarować miejsce na jedzenie posiłków.

Porady o urządzaniu małego salonu z aneksem kuchennym przeczytać można na stronie https://zona-design.pl/blog/post/15_maly-salon-z-aneksem-kuchennym-czy-to-na-pewno-duzy-problem?page_type=post. Jeśli urządzamy salon połączony z kuchnią, warto podkreślać różne strefy w pomieszczeniu, ponieważ możemy w nim spędzać praktycznie cały dzień.