Podstawowy przewodnik po tym, jak działa marketing mobilny

Jednym z najgorszych i najczęstszych błędów, jakie można popełnić w marketingu mobilnym, jest brak poszanowania prywatności osób.

Może to być bardzo uciążliwe w przypadku osobistych urządzeń mobilnych. Aby uzyskać więcej świetnych wskazówek, co robić, a czego nie robić z tego rodzaju marketingiem, czytaj dalej.Opracuj aplikację. Aplikacje to programy na urządzenia mobilne, które wchodzą w interakcję z klientami na wiele różnych sposobów. Zapewniają łatwy dostęp do Twojej firmy poprzez program, który klient instaluje na swoim telefonie. Spraw, aby Twoja aplikacja była użyteczna i odpowiednia, aby przyciągnąć jak najwięcej uwagi i pobrań od obecnych i potencjalnych klientów.Spraw, aby Twoje mobilne kampanie marketingowe były interaktywne. Przyciągnij klientów i zaoferuj im możliwość interakcji z systemem lub między sobą. Angażując użytkowników mobilnych, wzmocnisz bazę klientów, a także określisz przyszłe zapotrzebowanie na więcej, ponieważ każdy klient będzie chętniej polecał Twoją usługę.Poproś znajomych lub współpracowników o przetestowanie różnych elementów kampanii, takich jak e-maile lub reklamy. Możesz nawet zapłacić komuś za przetestowanie go, jeśli chcesz uzyskać bezstronną opinię.Świetnym sposobem, aby zobaczyć, jak można połączyć marketing mobilny z mediami społecznościowymi, jest zwrócenie uwagi na innych ludzi, którzy robią to samo. Pozwoli ci to zobaczyć, jak wszystko jest robione poprawnie. Nie będziesz chciał kopiować ich formuły dosłownie, ale pomoże to trochę naśladować ich styl.Jeśli próbujesz dodzwonić się do klienta przez telefon lub SMS-a, pamiętaj, że po drugiej stronie tego telefonu jest człowiek. Pamiętaj o tym.Gdy konfigurujesz reklamy marketingowe dla telefonów komórkowych, muszą one być kompatybilne z różnymi platformami. Każdy ma inny telefon i nie chcesz odcinać niektórym osobom oglądania Twojej reklamy tylko dlatego, że mają telefon. Twoi klienci nie zmienią telefonu, chociaż mogą przełączyć się z Twojego produktu na taki, który cały czas widzą na swoim telefonie.Pamiętaj, że marketing mobilny ma na celu zatrzymanie Twoich obecnych klientów, a nie pozyskiwanie nowych. Obecni klienci znają Twój produkt i są znacznie bardziej otwarci na otrzymywanie od Ciebie tekstów i ufają Twojej witrynie. Podstawowy przewodnik po tym, jak działa marketing mobilny

Nowi klienci prawdopodobnie znajdą Cię na zwykłym komputerze, ale zapisanie się na SMS-y nie zajmie im dużo czasu.W każdej chwili zaczynasz nową strategię marketingową.

Chcesz mieć na uwadze swoje cele. Miej rozsądne cele, które możesz śledzić i upewnij się, że osiągasz cele, które chcesz. Jeśli zapomnisz o swoich celach, Twój klient prawdopodobnie zauważy, że Twoje treści są wszędzie, a Ty będziesz wydawał się niezorganizowany i nieprofesjonalny.Wyznacz cele swojego planu marketingu mobilnego. Opracuj plan, aby wiedzieć, ile wiadomości będziesz wysyłać każdego dnia, do jakich osób będziesz kierować jaką promocją i jakie to będą promocje. Wyznaczanie celów pozwala śledzić sukcesy i koncentrować się na tym, co chcesz osiągnąć, dzięki czemu zbudujesz swój biznes.Upewnij się, że Twoja reklama jest kompatybilna z każdym typem telefonu. Aby mieć pewność, że nie stracisz swojej reputacji zawodowej, musisz upewnić się, że użytkownicy wszystkich typów telefonów komórkowych mogą wchodzić w interakcję z Twoją kampanią reklamową. Jeśli rozpowszechniasz reklamę mobilną, która nie wyświetla się na niektórych platformach, wyświetla komunikaty o błędach lub, co gorsza, powoduje awarię telefonu komórkowego użytkownika, prawdopodobnie nie przyciągniesz do swojej firmy potencjalnych nabywców.Kiedy masz zaplanowane wydarzenie, takie jak duża wyprzedaż, możesz wysyłać wiadomości z przypomnieniem do ludzi. Powinieneś prawdopodobnie poinformować o tym ludzi z dwutygodniowym wyprzedzeniem, a następnie przypomnieć im o wydarzeniu na kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Nie wysyłaj ciągle wiadomości o jednym wydarzeniu.Podsumowując, chcesz się upewnić, że nie tylko docierasz ze swoją wiadomością do właściwych odbiorców, ale także robisz to w sposób, który okazuje szacunek swoim klientom. Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył wielu informacji, które pomogą Ci w planowaniu marketingu mobilnego.